Dálniční známka Rakousko
   

  Chci dálniční známku pro více vozů najednou

  Pokud chcete zakoupit dálniční známku pro více vozů najednou, kontaktujte nás. Není nutné zadávat každou registrační známku zvlášť - Ve vaší zprávě uveďte seznam registračních značek které chcete zaregistrovat, délku pobytu na území státu (či více států) a datum začátku platnosti.

  Mohu zakoupenou známku stornovat nebo změnit, pokud se změní moje cestovní plány?

  Obvykle je elektronický ticket vázána na konkrétní vozidlo a časové období a nemůže být přenesena nebo změněna po aktivaci. V případě chyby při zadávání údajů nebo jiných výjimečných situacích je nejlepší co nás nejdříve kontaktovat

  Jak se prokazuje zaplacení dálniční známky

  Po zakoupení e-viněty je vozidlo automaticky zaregistrováno v elektronickém systému. Kontroly se provádějí elektronicky na dálnicích, a proto není nutné mít fyzický doklad. Doporučuje se však mít při sobě potvrzení o koupi pro případ manuální kontroly.

  Co se stane, pokud pojedu na zpoplatněné dálnici bez platné dálniční známky?

  Jízda po zpoplatněných dálnicích bez platné dálniční známky může vést k pokutám. Výše pokuty se může lišit a být vymáhána na místě nebo posílána poštou na adresu majitele vozidla. Důrazně se doporučuje vždy mít platnou dálniční známku před vjezdem na zpoplatněnou dálnici.

  Spletl jsem se v zadání poznávací značky. Lze to změnit?

  Když se při nákupu dálniční známky udělá chyba v zadání poznávací značky, nelze již po začátku platnosti známky provést žádné změny v údajích, včetně poznávací značky vozidla. Pokud se tedy stane chyba, je třeba zakoupit novou dálniční známku s korektními údaji. Je důležité si uvědomit, že původní dálniční známka, i když nebyla využita, nebude vrácena a nebude poskytnuta žádná refundace za ni.

  Můžu známku zakoupit až po vjezdu do Rakouska?

  Při vjezdu do Rakouska dálniční známku mít aktivní nemusíte. Při vjezdu na jakýkoliv placený úsek již ano. S ohledem na to, že kontroly dálničních známek probíhají s pomocí automatických čteček SPZ, nedoporučujeme nákup známky až na dálnici. Pouze známka, která je aktivní ještě před prvním vjezdem na dálnici, vás ochrání před možnými pokutami.

  Musím známku tisknout, nebo někam lepit?

  Nemusíte. Digitální dálniční známka je vázána k vaší SPZ. Mýtné brány, případně hlídky policie s pomocí vaší SPZ automaticky zjistí platnost vaší známky.

  Za jak dlouho bude známka aktivní?

  Do 5-10 minut od zaplacení odesíláme email s aktivací známky. V případě, že vám email s potvrzením nedorazil, se prosím nejprve podívejte do hromadné pošty, případně složky SPAM. Pokud známku ani zde nenajdete, kontaktujte nás. Děkujeme

  Potřebuji další dálniční známku pro osobní auto s přívěsem nebo karavan, resp. pro motocykl s postranním vozíkem?

  Pro lepší pochopení pravidel týkajících se dálničních známek v Rakousku pro různé typy vozidel, přeformuluji informace do více srozumitelné podoby:

  Osobní Auto s Přívěsem nebo Karavanem

    
  • Hlavní vozidlo: Osobní automobil.
  •  
  • Hmotnostní limit: Pokud osobní automobil má hmotnost do 3,5 tuny.
  •  
  • Pravidlo pro dálniční známku: Stačí mít dálniční známku platnou pro osobní automobil.
  •  
  • Hmotnost přívěsu: Hmotnost přívěsu nebo karavanu, který je tažen, v tomto případě nehraje roli.

  Motocykl s Postranním Vozíkem

    
  • Hlavní vozidlo: Motocykl.
  •  
  • Postranní vozík: Považuje se za přívěs.
  •  
  • Pravidlo pro dálniční známku: Povinnost mít dálniční známku se nevztahuje na postranní vozík. Pro motocykl postačuje mít dálniční známku určenou pro motocykly.
  Toto shrnutí poskytuje jasnější přehled o tom, jaké dálniční známky jsou potřebné pro různé kombinace vozidel a jejich přívěsů při cestování rakouskými dálnicemi.

  Jak rakouská policie zjišťuje platnost dálniční známky?

  Rakouská policie využívá několik metod pro kontrolu platnosti dálničních známek bez nutnosti zastavování vozidel. Tyto metody zahrnují:

    
  1. Kamery a monitorovací systémy: Na rakouských dálnicích jsou instalovány speciální kamery a monitorovací systémy, které automaticky kontrolují, zda vozidla projíždějící dálnicí mají platnou dálniční známku. Tyto systémy jsou schopny rychle skenovat a identifikovat známky na čelních sklech vozidel.
  2.  
  3. Automatické rozpoznávání: Technologie automatického rozpoznávání dokáže zjistit, zda je na vozidle dálniční známka a zda je platná. Tato technologie může zahrnovat rozpoznávání barev, textu a dalších specifických znaků známek.
  4.  
  5. Digitální dálniční známky: V Rakousku je také možné zakoupit digitální dálniční známky, které jsou spojeny s registrační značkou vozidla. V tomto případě systémy kontrolují platnost známky prostřednictvím databáze vozidel, aniž by bylo nutné fyzicky kontrolovat známku na vozidle.
  6.  
  7. Mobilní kontroly: Kromě stacionárních kontrolních bodů mohou rakouské úřady provádět také mobilní kontroly platnosti dálničních známek. To zahrnuje použití mobilních kontrolních jednotek, které mohou být rozmístěny na různých místech dálnic.
  Je důležité mít na paměti, že i když tato technologie umožňuje efektivní a rychlou kontrolu, stále existuje možnost, že budete zastaveni pro manuální kontrolu ze strany dopravní policie, pokud bude považováno za nutné. Proto je vždy důležité mít platnou dálniční známku správně umístěnou na vozidle.

  Mám jen drobnou chybu v poznávací značce

  Kontrolu platnosti dálničních známek provádí v daleko větší míře automatizované systémy, které dokáží číst číslo vozu, i zemi jeho registrace. V případě nesrovnalosti tak očekávejte v rozpětí 20 dní - 2 měsíců výzvu k uhrazení pokuty, která se pohybuje od 120 do 800 EUR za každé jednotlivé porušení. Z toho důvodu klienty důrazně, a na více místech, žádáme o pečlivé vyplnění všech údajů (typ vozu, země registrace, poznávací značka vozu, datum platnosti). Chápeme, že může být nespravedlivé zaplatit pokutu i v případě, kdy se v údajích liší např. jediné písmeno, či vybraná země. Díky automatizaci je ale třeba brát nutnost správnosti údajů jako fakt.

  Platí dálniční známka i pro úsekové mýtné?

  Rakouská digitální dálniční známka je platná po celém území Rakouska, s vyjímkou speciálně zpoplatněných úseků : Dálnice 9 Pyhrn včetně Bosruck a tunelu Gleinalm, A 10 Tauern Autobahn včetně Tauern a tunelu Katschberg, Autobahn 11 Karawanken, Brennerská dálnice 13 včetně Europabrücke, S 16 Arlberg Schnellstraße včetně silničního tunelu Arlberg. Digitální dálniční známka se na tyto úseky nevztahuje a je nutné ji zakoupit na místě. Samostatně zpoplatněné úseky jsou viditelně označeny včetně informace, že běžná dálniční známka na daném úseku neplatí. Uvedené úseky jsou viditelně označeny včetně možnosti uhradit průjezd přímo na místě.

  Platí dálniční známka i pro karavan?

  Dálniční známka platí i pro karavany s celkovou hmotností do 3.5 tuny. Pokud celková hmotnost vašeho vozu (pohotovostní hmotnost + hmotnost osob a nákladu) přesáhne 3.5 tuny, je nutné zakoupit mýtné přes tzv. Go-Box. Tuto službu však nenabízíme.

  Musím mít dálniční známku pro přívěs?

  Na přívěsy se povinnost dálniční známky nevztahuje a to ani v případě, že souprava překročí hmotnost 3.5t – rozhodující je zkrátka hmotnost tažného vozidla.

  Mapa dálnic v Rakousku

  Oranžově vyznačené úseky jsou hrazené prostřednictvím dálniční známky. Zeleně vyznačené - je nutné uhradit jako úsekové mýtné na místě.

  Rakouská dálniční známka

  Vyhněte se komplikacím a pokutám díky naší rakouské dálniční známce online. Cestování s námi je jednoduché a bezstarostné. Naše služba vám umožňuje snadno zakoupit digitální dálniční známku, která platí pro celou Rakousko. Nabízíme rychlé vyřízení objednávky, osobní asistenci a podrobný návod, jak dálniční známku používat. Všechny platby probíhají bezpečně a spolehlivě.

  Jednoduchý a rychlý nákup

  Zakoupení rakouské dálniční známky je velmi snadné. Naše online platforma vám umožní vyřídit objednávku během několika minut. Stačí zadat několik základních údajů a platbu lze provést pomocí vašich oblíbených platebních metod. Po dokončení objednávky obdržíte potvrzení emailem i SMS, což je ideální pro cestovatele bez datového připojení.

  Platnost a použití

  Rakouská dálniční známka je platná pro určité časové období, které si zvolíte při nákupu. Můžete si vybrat mezi desetidenní, dvouměsíční nebo roční známkou podle vašich cestovních plánů. Známka je spojena s vaší registrační značkou vozidla, což znamená, že nepotřebujete žádný fyzický doklad. Systém automaticky rozpozná vaši registrační značku na mýtných branách.

  Bezpečnost a ověření

  Před zakoupením dálniční známky ručně ověřujeme všechny zadané údaje, aby nedošlo k žádným nesrovnalostem. Tento proces zajišťuje, že vaše informace jsou správné a že se vyhnete případným problémům na cestě. Naše zákaznická podpora je vám k dispozici 24/7 a je připravena vám pomoci s jakýmikoli dotazy nebo problémy.

  Upozornění a prodloužení

  Před ukončením platnosti vaší dálniční známky vám zašleme upozornění, abyste měli možnost snadno prodloužit její platnost. Tento proces je velmi jednoduchý a rychlý, což vám umožní pokračovat v cestě bez přerušení. Navíc vám poskytujeme aktuální dopravní informace a tipy na nejlepší trasy, abyste se vyhnuli zácpám a dopravním komplikacím.

  Výhody digitální známky

  Použití digitální dálniční známky má mnoho výhod. Nemusíte se starat o nalepování nebo odstraňování fyzických známek z čelního skla. Vše je spravováno elektronicky, což vám šetří čas a zajišťuje bezproblémový průjezd mýtnými branami. Navíc máte přístup k online portálu, kde můžete sledovat platnost vaší známky a spravovat své údaje.